Kontaktujte nás

Telefon: 222 517 869
E-mail: info@noisis.cz

Jazykové kurzy finštiny

Individuální kurzy

Studujte sami, či vytvořte malou skupinu až 4 studentů, díky tomu budete sdílet náklady na výuku. Individuální kurzy můžeme zorganizovat, kdekoliv si přejete – u vás doma, na pracovišti, v našich učebnách, nebo online přes počítač.

Máte zájem o další informace, nebo vás zajímá cena? Vyplňte krátký poptávkový formulář a obratem obdržíte nabídku včetně cenové kalkulace.

Poptat individuální kurz finštiny.

Skupinové kurzy

Všechny skupinové kurzy finštiny pořádáme ve spolupráci se školou SPĚVÁČEK jazyková škola.

Náplň výuky všech kurzů finštiny

Finština, úplní začátečníci, 1. semestr

Tento kurz je zaměřen na studenty, kteří finštinu nikdy cíleně nestudovali. V průběhu kurzu se naučíte důležitá finská slovíčka a slovní spojení a osvojíte si základy gramatiky.

O finštině

Finštinu řadíme mezi ugrofinské jazyky, kam patří společně s maďarštinou a estonštinou. Jelikož ugrofinské jazyky nepatří do rodiny indoevropských jazyků, je finština odlišná od ostatních skandinávských jazyků, jako je norština, švédština a dánština. Studium finštiny je tak velmi zajímavé a dobrodružné.

Finština například nemá budoucí čas, předložky nahrazuje důmyslným systémem pádů, kterých je 14, někdy se uvádí i 15. Zvláštností finštiny je ale mnohem více. Na řadu z nich brzo narazíte ve svém jazykovém kurzu.

Při studiu finštiny oceníte, že se výslovnost v tomto jazyce velmi podobá češtině, například přízvuk klademe v obou jazycích na první slabiku slova.angličtina arabština čeština pro cizince čínština dánština finština francouzština holandština chorvatština italština japonština korejština maďarština němčina norština polština portugalština ruština řečtina španělština švédština turečtina